רשמים אישיים מרכיבת וואטים

ראשון, 11 נובמבר 2012 13:36,  נכתב על ידי גיל טרויגוט

pic-5

תחילת הדרך שלי כטריאתלט הייתה לפני כעשר שנים בקבוצת טריאתלון באזור המרכז. המאמן המליץ לגשת לחנות אופניים מסוימת לבצע שם מדידה ולרכוש אופני כביש.

ניגשתי לחנות אופניים שמבצעת גם מדידה של הרוכב והפקרתי את עצמי בידיו של המומחה שמדד והתאים לי את מסגרת האופניים.

הידע שלי באותה תקופה היה מוגבל מאוד, רציתי אופניים נוחים, לא יקרים ומתאימים לתחרויות טריאתלון.

לא ידעתי אז לדוגמא שיש חשיבות למכלולים (הילוכים) של האופניים. הייתה לי מערכת הילוכים בסיסית ביותר מקדימה שתי פלטות של גלגלי שיניים 53-39 ומאחור קסטה בעלת תשע גלגלי שיניים כשהגלגל הגדול בן 23 שיניים.

אחרי האימון הראשון בנס הרים ראיתי שקשה לרכוב, אבל הייתי בטוח שכך צריך להיות, הרי לא הגעתי להתפנק! היה לי מאוד מוזר שהרוכבים סביבי רכבו ביתר קלות וסובבו רגליים בתדירות גבוהה בהרבה מזו שלי.

111 ק"ג של שרירים (כך שקלתי באותה תקופה, כתוצאה מאימונים אינטנסיביים בחדר כושר ) לא אמורים להתאמץ במיוחד, אני בחור חזק והדברים יסתדרו במשך הזמן....

אחרי פרק זמן מסוים התחלתי להבין וגיליתי שאפשר להרכיב קסטה בעלת עשרה גלגלי שיניים מאחור, שמספר גלגלי השיניים יכול להיות שונה ולאחר השיפורים הרגליים הסתובבו טוב יותר, הרכיבה קלה ומהירה יותר גם בעליות.

מאז עברו מספר שנים, צברתי ניסיון רב ברכיבת אופניים ורכישות האופניים הבאות שלי הלכו והשתפרו עם מסגרת וקראנק של 180 מ"מ מתאימים. בתחרויות מישוריות אני משתמש בגלגלי שיניים שונים על מנת לנצל את המשקל והכוח שלי, בטיפוסים אני משתמש ביחס העברה שעוזר לי לשמור על רמת סיבובי רגליים גבוהה יותר ולהגיע טרי יותר לריצה שמגיעה מיד אחרי הרכיבה בטריאתלון.

רכשתי ידע רב, סיימתי קורס מדריכי טריאתלון ומיד אחריו גם קורס מאמנים. קראתי ספרות רבה.

אך דבר אחד היה חסר לי בידע ובניסיון: האימונים מבוססי הדופק שלי היו לא מספיק מדויקים, קשים מידי ולא הביאו לתוצאות שהייתי מצפה מעצמי בהשוואה ליכולת הריצה והכוח שלי.

מתוך שיחות עם עמיתים וקריאה בספרות (Joe Priel The Triathlon Bible ) הבנתי שבכדי להתקדם ולנהל אימונים מתאימים ליכולת ולרצון שלי עלי להתחיל להתאמן בעזרת מד וואטים.

אימונים מונחי וואט, מדויקים יותר. המאמץ בהתאם לעונה, לסוג הרכיבה ולמטרה נכון יותר וכטריאתלט הירידה מהאופניים לריצה הרבה יותר טובה.

היום, כיבואן הרשמי של מד וואטים הממוקם על קראנק האופניים, אני מתלווה לאימוני רכיבה של קבוצות המקיימות אימוני רכיבה מבוססי וואטים והאימונים האלה איכותיים ביותר. ברכיבה אחרונה שקיימתי עם קבוצת 500 וואט הייתה פשוט נהדרת, כמובן שבראש ובראשונה בזכות הצוות שמנהל את הקבוצה האיכותית וגם בזכות אימון מדויק, ברור ואיכותי המבוסס על וואטים.

אז במידה וקראתם את הפוסט הזה ואתם מתלבטים אם לרכוש מד וואטים, אני ממליץ, מתוך ניסיון מעשי בשטח, לעבור לאימון וואטים שהוא חובה לרוכבי אופניים וטריאתלטים, ולהצטרף לקבוצה או מאמן באימונים מבוססי וואטים כך תשתפרו באופן נכון ומדויק.

Bookmark and Share

הוסף תגובה

סרטון הדרכה

שווה בדיקה

navi2coach wach
750 ₪
חגורת דופק Tooltip
Bar holder Tooltip